.

 

Sebastian Lewicki urodził się w 1976r. w Warszawie. Kiedy miał kilka lat, rodzice przenieśli się do Rzeszowa. Tamtejsza filharmonia rozpaliła jego fascynację orkiestrą symfoniczną. Po skończeniu PSM I i II st (główny instrument – klarnet, choć fortepian i śpiew też nie były mu obce) wrócił do Warszawy na studia. Tu skończył Akademię Muzyczną im F.Chopina oraz Studium Jazzowe na Bednarskiej, gdzie nauczył się podstaw aranżacji. Grał  w różnych zespołach, m.in. w  Big Bandzie Akwarium . Zafascynował go też fortepian jazzowy. Potem szlifował swoje umiejętności w Akademii Muzycznej w Katowicach a także ukończył studia podyplomowe z kompozycji jazzowej w Dreźnie. Równolegle współpracował już ( jako aranżer ) z kilkoma orkiestrami symfonicznymi.

Sebastian współpracował m.in. z takimi artystami, jak:

Justyna Steczkowska –   ( klarnet, saksofon ).

Tadeusz Wicherek –  udostępnił mu orkiestrę symfoniczną. W okresie naszej współpracy napisał 2 suity symfoniczne i kilkanaście aranży na Orkiestrę Symfoniczną a kilka nawet na Orkiestrę Symfoniczną + Big Band, i jeden na 2 Big-Bandy

Andrzej Rosiewicz  – Niektórzy zapewne pamiętają tytuły „40 lat minęło” i „Najwięcej witaminy”. Niewątpliwie te utwory wpisały się już w historię polskiej piosenki. Kierował Big Bandem i aranżował m.in. w/w utwory z okazji 50-lecia Stodoły.

Milija Vrabec – to autralijski kompozytor, który stworzył kilkadziesiąt kompozycji. Urodził się w Jugosławii potem mieszkał w Nowej Zelandii. Posiada dusze jak najbardziej słowiańską. Sebastian zaaranżował Jego utwory, dostępne na CD „Divided Hearts”. Nagrania dokonała  Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w S2  (Woronicza). Ostatecznie płyta została wydana w Australii.

Marek Bałata – wokalista, artysta plastyk. Sebastian stworzył koncert Marka z Bigbandem w Łazienkach królewskich w amfiteatrze na wodzie. Był kierownikiem muzycznym całości, aranżował utwory i poprowadził koncert. Marek to najlepszy scatujący* polski wokalista jazzowy. ( scat – śpiewanie bez słów, naśladowanie instrumentu)

Michał Urbaniak -Sebastian  zaaranżował „Papayę”.

Kasia Klich – Sebastian zaaranżował na Orkiestrę Symfoniczną piosenki na  koncert Kasi w Zamościu w czerwcu 2008, m.in. pios. „Lepszy model”